Please select a page template in page properties.

Štítok účinnosti pre vykurovacie systémy. Pomoc pri rozhodovaní jedným pohľadom.

Kontrola energetickej účinnosti. A porovnanie.

Effizienzlabel Heizsysteme

Jeden štítok. Veľa predností.

Zámer

Označovanie vykurovacích systémov je založené na smerniciach Európskej únie, kvôli lepšiemu porovnávaciemu základu a pomoci pri orientácii medzi výrobcami a produktami. Metódy výpočtov stanovené Komisiou EÚ poskytujú jednotný a štandardizovaný postup. To pomáha spotrebiteľovi pri kúpe vykurovacieho zariadenia.


Význam

Orientácia a klasifikácia sú dôležité. Preto sú štítky pri udávaní energetickej účinnosti navrhnuté tak, aby vyhovovali určitým štandardom. Energetickú účinnosť a spotrebu vykurovacieho systému však ovplyvňujú rôzne faktory: aká teplota má byť v dome? Koľko teplej vody sa spotrebuje? Je k dispozícii podlahové kúrenie? Rozhodnutie o kúpe by sa preto nemalo robiť iba na základe štítku energetickej účinnosti.


 

Produktový štítok

Každý vykurovací systém má takzvaný produktový štítok. Dá sa z neho zistiť energetická účinnosť pri vykurovaní a prípadne pri príprave teplej vody. V závislosti od vykurovacieho systému sú uvedené aj ďalšie hodnoty, napríklad hladina akustického výkonu.


Združený štítok

Ešte výpovednejší ako produktový štítok je združený štítok. Uvádza energetickú účinnosť celého vykurovacieho systému, napríklad vykurovacieho systému s regulátorom a zásobníkom pitnej vody. Započítané sú aj rozšírenia, napr. solárne kolektory.


Štítok ErP

Štítok ErP Jednoducho vysvetlené.

Rôzne produktové štítky pre rôzne druhy produktov: napríklad u vykurovacích systémov s integrovaným ohrevom pitnej vody je posudzovaný aj ohrev vody alebo u splitových tepelných čerpadiel je meraná aj hladina hluku.

Špecializované firmy na produkty Weishaupt. Rýchlo hľadať. Jednoducho nájsť.

Špecializované firmy na produkty Weishaupt. Rýchlo hľadať. Jednoducho nájsť.

Pobočky pre produkty Weishaupt. Rýchlo hľadať. Jednoducho nájsť.

Prosím vyberte miesto.

Použiť moju polohu
Back
Výsledky vyhľadávania Výsledok vyhľadávania Žiadne výsledky
Načítavajú sa výsledky

Nájdite pobočku, v ktorej pôsobnosti sa nachádzate:

Up