Please select a page template in page properties.

Výber čitateľov haustec produkt roka 2020: Weishaupt získava zlato a striebro

Haustec.de, portál nakladateľstva Gentner pre odborníkov v oblasti technického vybavenia budov, zorganizoval v roku 2020 po tretíkrát čitateľskú anketu o produkty roka.

Zúčastnilo sa na nej 95 výrobcov s viac ako 100 produktami celkovo v deviatich kategóriách. Asi päť týždňov hlasovalo na stránke haustec.de celkovo 3200 odborníkov, ktorí vybrali svoje obľúbené produkty.

Produktom roka 2020 v kategórii "kúrenie" sa stal plynový kondenzačný kotol Weishaupt Thermo Condens WTC-GW 80/100-A. Týmito kotlami Weishaupt rozšíril výkonový rozsah svojich nástenných kondenzačných systémov z doterajších 60 kW na 100 kW - v kaskáde dokonca až na 800 kW. Okrem optimalizovanej konštrukcie sú zvláštnymi znakmi samokalibračný systém Weishaupt SCOT (Safety Combustion Technology) a šírka modulačného pásma nadol až na 14,4 kW (pri 50/30 °C).

V kategórii "tepelné čerpadlá" sa umiestnilo tepelné čerpadlo vzduch/voda Weishaupt Biblock WWP LB na druhom mieste. Je k dispozícii vo výkonových rozsahoch 3-10 kW u modelu WWP LB 12 a 5,6-16,6 kW u modelu WWP LB 20. Hliníkové lamely pre optimalizované prúdenie a ventilátor s lopatkami v tvare sovieho krídla zabezpečujú obzvlášť tichý chod. Už pri minimálnej vzdialenosti sa dosahuje hladina akustického tlaku 35 dB(A). To zodpovedá najprísnejším požiadavkám TA Lärm (limitná hodnota pre výlučne obytné a kúpeľné oblasti). Vďaka vstrekovaniu pary a prídavnému výmenníku tepla s elektronickým expanzným ventilom pracuje tepelné čerpadlo Biblock pri vonkajších teplotách až do -22 °C a dosahuje teploty na výstupe až 65 °C. Vďaka týmto funkciám je Biblock jedným z najtichších a najúčinnejších tepelných čerpadiel vzduch/voda na trhu - skutočný prémiový produkt pre nových stavebníkov a modernizátorov.

Up