Please select a page template in page properties.

Max Weishaupt GmbH rozširuje vedenie o Dipl.-Wi.-Ing. Thomasa Weishaupta

Spoločnosť Max Weishaupt GmbH s účinnosťou od 1. februára 2016 rozšírila vedenie o Thomasa Weishaupta. Spoločnosť tak riadi Dipl.-Ing. Siegfried Weishaupt, jeho syn Dipl.-Wi.-Ing. Thomas Weishaupt (spoločníci vo funkcii konateľa) a konateľ Dr. Karl-Heinz Romer.

V súvislosti s menovaním do vedenia spoločnosti Max Weishaupt GmbH sa Thomas Weishaupt súčasne s Dr. Karl-Heinz Romerom stal členom vedenia Weishaupt Holding.
Rodinná spoločnosť Weishaupt tak určila smer do budúcnosti. Najmä vymenovaním svojho syna Thomasa Weishaupta do vedenia Siegfried Weishaupt zabezpečil vedenie spoločnosti naďalej v rodinných rukách.

Thomas Weishaupt je v spoločnosti činný viac ako 10 rokov. Najprv riadil zahraničný predaj a v posledných rokoch k tomu pribudol aj domáci predaj. Na univerzite v Karlsruhe vyštudoval hospodárske inžinierstvo. Potom absolvoval MBA na INSEAD School v Singapure.

S obratom viac ako 540 miliónov eur je Weishaupt jednou z popredných spoločností v oblasti energetickej techniky, získavania energie a energetického manažmentu. Vďaka závodom vo Schwendi, Sennwalde/CH a Donaueschingene je spoločnosť Max Weishaupt GmbH pre budúcnosť dobre vyzbrojená v produktových oblastiach horáky, vykurovacie systémy, solárna technika a tepelné čerpadlá. K skupine Weishaupt tiež patrí BauGrund Süd (Bad Wurzach), jedna z najväčších spoločností na prevádzanie vrtov pre zemné sondy a studne pre využitie povrchovej geotermálnej energie. V spoločnosti Neuberger Gebäudeautomation (Rothenburg o.d.T.) má skupina špecialistu v technike riadenia budov, ktorý završuje oblasti energetickej techniky (Weishaupt) a získavania energie (BauGrund Süd) energetickým manažmentom.

Up