Please select a page template in page properties.

Plynový kondenzačný kotol Thermo Condens WTC-GW 32-B

S novým Thermo Condens WTC-GW 32-B rozširuje Weishaupt novú generáciu svojich plynových kondenzačných kotlov s výkonom 15 a 25 kW o výkon 32 kW.

Nový kotol s výkonom 32 kW výrazne zjednodušuje komunikáciu medzi človekom a technikou a zároveň zostáva z hľadiska pripojenia stopercentne kompatibilný s predchádzajúcim plynovým kondenzačným kotlom. Montáž a údržba sú jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Vľavo hydraulika a mechanika, vpravo elektronika
Vďaka vertikálnemu oddeleniu funkčných jednotiek sú jednotlivé komponenty ako horák, výmenník tepla, čerpadlo atď. prehľadne usporiadané a ľahko prístupné pre údržbárske práce. Okrem toho sú hydraulika a elektronika od seba vodotesne oddelené.

Garantované vyváženie
Nový plynový kondenzačný kotol je možné bez problémov namontovať a uviesť do prevádzky. Ochranný podstavec z polystyrénu integrovaný do obalu má dva praktické otvory pre uchopenie, pomocou ktorých sa dá kotol jednoducho zdvihnúť k montážnej lište. Vďaka praktickej montážnej lište a dvojitému nivelačnému zariadeniu je možné zariadenie nielen rýchlo a presne vyrovnať, ale aj horizontálne a vertikálne posunúť až o 10 mm. Toto je v každodennej praxi obzvlášť cenná montážna pomôcka, pretože vŕtanie sa dá zriedkakedy previesť s milimetrovou presnosťou.

Maximálna účinnosť vďaka vysoko výkonnému výmenníku tepla
Progresívny vysoko výkonný výmenník tepla je vyrobený z vysoko kvalitného odliatku hliník/kremík. Vyznačuje sa vysokou tepelnou vodivosťou (6,7-krát lepšou ako ušľachtilá oceľ), účinnosťou, robustnosťou a dlhou životnosťou. Povrch výmenníka tepla so svojou sofistikovanou štruktúrou odoberá z vykurovacích plynov maximálne množstvo energie. Výsledkom je ročná energetická účinnosť 94% a trieda energetickej účinnosti A.

Regulácia spaľovania SCOT s rozšíreným modulačným rozsahom
Samokalibračný systém Weishaupt SCOT nepretržite zabezpečuje optimálnu kvalitu spaľovania aj pri rozdielnom zložení plynného paliva. Šírka modulačného pásma nového kotla s výkonom 32 kW je už od 3,8 kW. Je to veľkou výhodou v čoraz dôležitejšej prevádzke pri čiastočnom zaťažení.

Rýchle uvedenie do prevádzky vďaka asistentovi
Po zistení okrajových podmienok navrhne asistent uvedenia do prevádzky možné hydraulické varianty. Voľbou požadovanej hydrauliky sa prednastavia mnohé regulačné parametre. To uľahčuje uvedenie do prevádzky a šetrí čas.

Modulárny systém energetického manažmentu (WEM)
Modulárny systém energetického manažmentu od Weishauptu je možné univerzálne používať a rozširovať - ​​a to aj pri komplexných systémoch. Štandardná regulácia v plynovom kondenzačnom kotle zahŕňa vykurovací a teplovodný okruh. Okrem toho je možné pripojiť až 24 ďalších vykurovacích okruhov. Každý ďalší vykurovací okruh je pripojený k centrálnej riadiacej jednotke prostredníctvom rozširovacieho modulu.

Komfortná obsluha pomocou aplikácie alebo webového prehliadača
Vďaka rozhraniu LAN a portálu energetického manažmentu Weishaupt môže nový plynový kondenzačný kotol ľahko a bezpečne komunikovať cez internet s počítačom, smartfónom alebo tabletom. Pritom sú dodržané aktuálne najvyššie bezpečnostné štandardy. Dá sa samozrejme ovládať aj pomocou voliteľnej izbovej jednotky.

Up