Please select a page template in page properties.

Skupina Weishaupt

S viac ako 4300 zamestnancami je skupina Weishaupt jednou z popredných spoločností v oblasti horákov, kondenzačnej techniky, tepelných čerpadiel, solárnych systémov a automatizácie budov.

Jadrom je spoločnosť Max Weishaupt GmbH vo Schwendi s vlastným výskumným a vývojovým inštitútom.
Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1932, je holdingovou spoločnosťou od roku 2009: pod spoločnou strechou sa združujú tri spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na oblasti energetickej techniky, získavanie energie a energetický manažment.

Energetická technika: Weishaupt ponúka širokú škálu horákov a kompletných vykurovacích systémov, od kondenzačnej techniky na plyn a olej až po solárne systémy a tepelné čerpadlá pre využitie obnoviteľných energií.

Získavanie energie: BauGrund Süd je súčasťou skupiny Weishaupt od roku 2009 a prevádza vrty pre geotermálne sondy a studne pre inštaláciu tepelných čerpadiel.

Energetický manažment: Neuberger Gebäudeautomation je súčasťou skupiny Weishaupt od roku 1995 a dodáva inteligentnú techniku riadenia budov. Táto umožňuje efektívne a nákladovo úsporné riešenia v komplexe všetkých technických systémov, ako sú vykurovanie, klimatizácia, vetranie, osvetlenie, ochrana pred slnkom alebo bezpečnostné systémy každého druhu.

Up