Please select a page template in page properties.

Splitové tepelné čerpadlo WWP LS Kompakt

Nové kompaktné splitové tepelné čerpadlá Weishaupt WWP LS K sú k dispozícii v dvoch výkonových veľkostiach s 8 a 10 kW. Novo vyvinutá vnútorná jednotka s integrovaným 165 litrovým komfortným zásobníkom a všetkými potrebnými hydraulickými komponentmi je priestorovo nenáročná a jednoducho inštalovateľná.

Výhodou je oddelenie hydraulickej jednotky a zásobníka, aby bolo možné ich bez problémov dopraviť aj do ťažko prístupných miestností.
Zariadenia sa vyznačujú svojimi vysokými výkonovými číslami. Sú tiež tiché a vďaka intuitívnemu ovládaniu ľahko obsluhovateľné. Tiché ako aj dynamické chladenie je možné už pri štandardnej výbave. Pomocou novej aplikácie Weishaupt sa smartfón alebo tablet môžu v prípade potreby stať štandardným ovládacím prvkom vykurovacieho zariadenia.

Elektronický expanzný ventil BiFlow
Elektronický expanzný ventil BiFlow 490-stupňový s elektronickým rýchlym nábehom (≈2 min.) zabezpečuje dodatočne vyššiu účinnosť. Tento spoločný ventil slúži pre vykurovanie, chladenie alebo odmrazovanie.

Výparník BlueFin
Vonkajšia jednotka má výparník so špeciálnym povrchom BlueFin. Tento zabezpečuje zvýšenú protikoróznu ochranu a menšiu priľnavosť nečistôt. Výsledkom perlového efektu je lepšie odmrazovanie. Funkcia odmrazovania je inteligentná.

Zdvojený rotačný piestový kompresor
Zdvojený rotačný kompresor s invertorom zabezpečuje pokojný chod, rýchle dosiahnutie požadovaných hodnôt a dlhú životnosť. Má vysoko kvalitnú tepelnú izoláciu s protihlukovou ochranou a je protihlukovo osadený.

Ventilátor s vysokou účinnosťou
Bezkontaktný energeticky úsporný motor ventilátora zabezpečuje vysokú hospodárnosť a dlhú životnosť. Krídlovitý tvar je aerodynamicky optimalizovaný pre veľké objemy vzduchu.

Nočný režim
V špeciálnom nočnom režime sa počet otáčok v zadefinovanom časovom úseku (napr. nočný kľud) zníži a tepelné čerpadlo pracuje ešte tichšie. Základná produkcia tepla tým nie je obmedzená.

Nádrž na kondenzát bez elektroohrevu
Optimalizovaný odvod kondenzátu poskytuje prevádzkovú spoľahlivosť do -20 ⁰C. Elektroohrev nie je potrebný a tým sa znižujú náklady na elektrický prúd.

Hydraulická jednotka - systémové komponenty pre vykurovaciu vodu
V hydraulickej jednotke (vnútorná jednotka) sú štandardne integrované: kondenzátor s difúzne nepriepustnou tepelnou izoláciou, expanzná nádoba, poistná skupina s odvzdušňovacím systémom, odkaľovací systém, obehové čerpadlo s vysokou účinnosťou (energetická trieda A) pre vykurovanie a ohrev teplej vody s trojcestným ventilom.

Hydraulická jednotka - elektrické systémové komponenty
V hydraulickej jednotke sú inštalované nasledovné elektrické komponenty: druhé tepelné zariadenie pre vykurovanie a teplú vodu, snímač objemového prietoku, snímače na výstupe a spiatočke, signalizácia LED a systémová ovládacia jednotka s farebným displejom

Intuitívne komfortné ovládanie
Nová ovládacie jednotka s farebným displejom nadväzuje na osvedčený princíp firmy Weishaupt "stlačiť-otočiť". Vďaka asistentovi pre uvedenie do prevádzky sa uvedenie výrazne zjednoduší a skráti. Vyžiadanie nastavovacích hodnôt sa uskutočňuje pomocou textovej správy.

Pohodlná obsluha pomocou aplikácie alebo webového prehliadača
Vďaka novej aplikácii Weishaupt a portálu Weishaupt energetický manažment môže nové kompaktné splitové tepelné čerpadlo jednoducho a bezpečne komunikovať a byť ovládané cez internet s počítačom, smartfónom alebo tabletom. Alternatívne môže byť ovládané aj pomocou voliteľnej priestorovej jednotky.

Chladenie je súčasťou dodávky
Tiché ako aj dynamické chladenie je možné už ako súčasť rozsiahlej sériovej výbavy.

Flexibilná možnosť pripojenia
Kúrenie, pitná voda a cirkulácia môžu byť voliteľne pripojené vľavo, vpravo alebo zhora.

Zásobníková technika WAS 165 Eco
Zásobník pitnej vody WAS Eco s objemom 165 litrov má účinný špirálovitý rúrkový výmenník tepla s plochou 1,7 m2. Nová kompozitná tepelná izolácia z vákuových izolačných panelov (VIP) zabezpečuje minimálne pohotovostné straty.

Up